Koolivorm

Koolivormi statuut                                                                   Kinnitatud  Rõuge PK ÕN nr 9    29.08.2022 1-4/9

Koolivormi kandmise eesmärk

Rõuge Põhikooli koolivorm on osa kooli sümboolikast, mille kandmisega väljendab koolipere ühtsust ning väärtustab koolikultuuri ja traditsioone. Koolivorm tugevdab austust oma kooli vastu ja tõstab õpilaskonna autoriteeti rahva seas. Rõuge Põhikooli koolivormi kantakse au ja uhkusega, koolivorm on kooli visiitkaart.

Rõuge Põhikooli koolivorm on:

• poiste ja tüdrukute must kootud vest, sinivalge kandiga või
  • tüdrukute must kootud pihik, Rõuge kindakirjast inspireeritud mustriga või
  • poiste ja tüdrukute must kootud kardigan, sinivalge kandiga või
  • poiste ja tüdrukute polosärk. Igapäevaselt on lubatud kanda vabalt valitud värvitoonides polosärki, mille vasakule varrukale on tikitud kiri RÕUGE KOOL;
  • poiste ja tüdrukute pusa, mille seljale on prinditud kooli logo ja rinnaesisel kooli moto või #RÕUGE PÕHIKOOL. Kõigile vanuserühmadele on valikus must ja hall vanemale vanuseastmele maroonpunased ja algklassi õpilastele oranž;
  • vestidel ja pihikutel on vasakul pool valge niidiga tikitud Rõuge Põhikooli logo.

Koolivormi kandmise reeglid

Õpilasel on õigus valida koolivormiks kinnitatud rõivaste hulgast vähemalt üks riietusese, mille kandmine on koolis kohustuslik. Pidulikel sündmustel koolis ja kooli esindades kannab õpilane vesti või pihikseelikut või kardigani valge triiksärgi või koolivormi valge polosärgiga.

Koolivormi kandmise õigus ja kohustus

Koolivormi kandmise õigus on Rõuge Põhikooli vilistlastel ja õpetajatel. Koolivormi kandmise kohustus on kõigil Rõuge Põhikooli õpilastel alates 2013./2014. õppeaastast.  Koolivormi osade (vesti, polosärgi, kardigani, pihikseeliku ja koolipusa) kandmise õiguse võib kooli juhtkonna ja hoolekogu koostöös anda kooli toetajatele.

Koolivormi kandmise hea tava

Rõuge Põhikooli koolivorm eeldab selle kandmist austusega. Vormi kandmine on lubatud korrektse ja puhta riietusega. Koolivormi kandmise juurde kuulub viisakas käitumine, mis on kooskõlas hea akadeemilise tava ja Rõuge Põhikooli põhiväärtustega. Koolivorm peab olema puhas.
Koolivormi statuudi kinnitamine ja muutmine

Rõuge Põhikooli koolivormi statuudi kinnitab Rõuge Põhikooli õppenõukogu, kooskõlastades selle hoolekoguga. Statuudi muutmise õigus on Rõuge Põhikooli õppenõukogul.

Tellimine

NORRISONI tooted (vestid, kardiganid, polosärgid)

KEVADINE koolivormi ettetellimine toimub 01. maist kuni 25. juunini, tellimuste kättesaamine augustis pakiautomaadist.

SÜGISENE koolivormi ettetellimine toimub 01. septembrist kuni 20. septembrini, tellimuste kättesaamine novembris pakiautomaadist.

Koolivormi e-poe link siin: RÕUGE PÕHIKOOL (norrison.ee)

Koolivormi eest toimub tasumine e-tellimiskeskkonna siseselt pangalingi kaudu.

Avatud aastaringne e-pood, 3-5 tööpäeva jooksul saadetakse  kaup Teie valitud pakiautomaati.

Toodete garanteeritud saadavuse tagamiseks palume kasutada ettetellimist.

Koolivormitooteid saab proovida Norrisoni kaupluses Tallinnas, Telliskivi 60/2 I-hoone D-korpus.

Lahtioleku ajad: E-R 10-18 L 11-15

FLAMELLE  (polosärgid)

Polosärgi tellimine – koolivormi  polosärke saab osta Võru linnas asuvast poest  (Petseri 17, 65610 Võru. Kauplus avatud E‒R 9.00‒17.00, tel +372 782 1863+372 5050 242).

MARAT  (koolipusad).

KEVADINE koolivormi ettetellimisperiood 10.04-10.05.2022

SÜGISENE koolivormi ettetellimisperiood 01.09-20.09.2022

Tellimislink avaldatakse tellimisperioodil kooli kodulehel ja Stuudiumis