Koolivorm

Koolivormi tellimine

Koolivormi tellimise ja ostmise ÜLDINFO siit http://koolivorm.norrison.ee/
Meie KOOLIVORMI TOOTED JA TELLIMINE siit http://koolivorm.norrison.ee/19-rouge-pohikool
Polosärgi tellimine – koolivormi  polosärke saab osta Võru linnas asuvast poest Flamelle (Petseri 17, 65610 Võru. Kauplus avatud E‒R 9.00‒17.00, tel +372 782 1863+372 5050 242). Kui kohapeal  soovitav  suurus  puudub,  siis  see  tellitakse.

Koolivormi kandmise eesmärk

Rõuge Põhikooli koolivorm väljendab kooli ühtsust ja identiteeti, väärtustab koolikultuuri ja tekitab ühtsustunnet. Koolivorm tugevdab austust oma kooli vastu ja tõstab õpilaskonna autoriteeti rahva seas. Rõuge Põhikooli koolivorm on osa kooli sümboolikast.

Rõuge Põhikooli koolivorm on:

  • poiste ja tüdrukute must kootud vest, sinivalge kandiga või
  • tüdrukute must kootud pihik, Rõuge kindakirjast inspireeritud mustriga või
  • poiste ja tüdrukute must kootud kardigan, sinivalge kandiga või
  • poiste ja tüdrukute polosärk. Valikus on must, valge, sinine ja punane polosärk, mille vasakule varrukale on valge niidiga tikitud kiri RÕUGE KOOL;
  • vestidel ja pihikutel on vasakul pool valge niidiga tikitud Rõuge Põhikooli logo.

Koolivormi kandmise õigus ja kohustus

Koolivormi kandmise õigus on Rõuge Põhikooli vilistlastel ja õpetajatel. Koolivormi kandmise kohustus on kõigil Rõuge Põhikooli õpilastel alates 2013./2014. õppeaastast. Rõuge Põhikooli koolivormi kantakse au ja uhkusega, koolivorm on kooli visiitkaart. Koolivormi osade (vesti, polosärgi, kardigani, pihikseeliku) kandmise õiguse võib kooli juhtkonna ja hoolekogu koostöös anda kooli toetajatele.

Koolivormi kandmise reeglid

Õpilasel on õigus valida koolivormiks kinnitatud rõivaste hulgast vähemalt üks riietusese, mille kandmine on kohustuslik. Pidulikel sündmustel koolis ja kooli esindades kannab õpilane vesti või pihikseelikut või kardigani valge triiksärgi või koolivormi valge polosärgiga.

Koolivormi kandmise hea tava

Rõuge Põhikooli koolivorm eeldab selle kandmist austusega. Vormi kandmine on lubatud korrektse ja puhta riietusega. Koolivormi kandmise juurde kuulub viisakas käitumine, mis on kooskõlas hea akadeemilise tava ja Rõuge Põhikooli põhiväärtustega. Koolivorm peab olema puhas.

Kompenseerimine

Toetusi menetleb sotsiaalosakond. Täpsemalt saab lugeda valla kodulehelt http://rouge.kovtp.ee/sotsiaaltoetused
Rõuge Põhikooli koolivorm väljendab kooli ühtsust ja identiteeti, väärtustab koolikultuuri ja tekitab ühtsustunnet. Koolivorm tugevdab austust oma kooli vastu ja tõstab õpilaskonna autoriteeti rahva seas. Rõuge Põhikooli koolivorm on osa kooli sümboolikast.

Koolivormi statuudi kinnitamine ja muutmine

Rõuge Põhikooli koolivormi statuudi kinnitab Rõuge Põhikooli õppenõukogu, kooskõlastades selle hoolekoguga. Statuudi muutmise õigus on Rõuge Põhikooli õppenõukogul.