15.02 esmaspäev

• 2. klass ujumas
16.02 teisipäev
  • kelgutamine Rõuges Kirikumäel.
    Kindlasti panna SOOJALT RIIDESSE ja kaasa võtta OMA KELK!
    ➺ 1.-4. klass on kelgutamas 2. tunni ajal,
17.02 kolmapäev
  • Kell 12:00 Maakonna meistrivõistlused murdmaasuusatamises, Haanjas
18.02 neljapäev

19.02 reede
  • Reedel tuleb koolis kanda pidulikku riietust.
  • Eesti Vabariigi aastapäeva teemaline kahoot aulas
                  ➺ 2. tunni alguses 1.-3. klass
                  ➺ 3. tunni alguses 4. klass

• 5. tundi ajal Eesti Vabariigi aktus kooli parklas.

Kaasava eelarve rahvahääletus on lõppenud. Küllap kaasaelajad juba teavad, et sel aastal hakatakse rahva valikul edendama Rõuge kooli mänguväljakut.

Rõuge koolipere ja hoolekogu väga tänab kogukonda ja kõiki toetajaid, kes õla alla panid.

Tuhat tänu!

Kolmapäeval, 6. jaanuaril kinnitas Rõuge vallavalitsus ametisse Rõuge põhikooli uue direktori, kelleks valiti viie kandidaadi hulgast Annika Kuus. Uus juht alustas tööd samal päeval.

Kuus sõnas oma uut rolli kommenteerides, et kuigi kandideerimise otsus ei olnud lihtne, mõistis ta viimaks, et peab endale selle võimaluse andma. Selleks ajendas teda eelkõige soov ja tahe teha julgeid samme eneseteostuse ning arengu seisukohalt.

Värske direktriss on kindel, et alus- ja põhihariduse omandamise aeg, keskkond, milles õpitakse ja kasvatakse ning inimesed, kes sellel eluperioodil lapsi ümbritsevad, on tuleviku mõistes määrava tähtsusega: „Minu suur soov on, et Rõuge Põhikool on jätkuvalt kool, kus õpivad julged, hoitud ja armastatud lapsed, kes oskavad väärtustada oma kogukonda ja kooli ning suhtuvad õppimisse huvi ja teadlikkusega. Ma soovin, et iga laps saaks meie koolist kaasa hea hariduse, teistega arvestamise oskuse, huvi maailma vastu ja vabaduse ning julguse tulevikus parimaid valikuid teha. Minu jaoks on oluline, et kooli keskkond on toetav, meeskond tegevustes ühtne ja usaldusväärne ning et kooli tuleb hea meelega nii õpilane kui õpetaja, nii lapsevanem kui koostööpartner."

Annika Kuus on viimasel ajal tegelenud MTÜ Võluvõru Võrumaa Rahvaülikooli täiskasvanute täienduskoolituse ja kvaliteedihindamise projektide koostamise ning rakendamisega.

Soovime värskele juhile uues ametis edu, jaksu, hoolimist ning palju lennukaid ideid!

Annika_Kuus.jpg

Tänane päev on toonud uudise, mis muudab oluliselt õppetöö korraldust enne jõule. Nimelt suunatakse kõik koolid 14. detsembrist kaugõppele. Homne koolijuhtide kohtumine vallavalitsuses ja õpetajate töökoosolek koolis peaks tooma selgust järgmise nädala toimetamiste osas. Kindlasti jagan peale neid kohtumisi infot nii kooli kodulehel kui ka eKoolis. Kindel on see, et reedeks, 11. detsembriks planeeritud ülekooliline distantsõppepäev jääb ära ning õpilasi oodatakse kooli, et võtta veel viimast. Jääme terveks, hoiame end ja lähedasi!

Ere Käis

Täna planeeritud lastevanemate üldkoosolek jääb ära ning lükkub edasi. Uuest kuupäevast anname teada kooli kodulehe ja eKooli kaudu. Palume tekkinud olukorra pärast vabandust ning mõistvat suhtumist!

Hea lapsevanem! Alloleval lingil on Rõuge PK hoolekogu möödunud õppeaasta tegevuse kokkuvõte. Seoses Covid-19 viiruseohu kasvamisega ka Võrumaal, on see sel korral veebis. Palun loe ja anna meile küsimustikku täites 30. septembriks märku, et oled infoga tutvunud. Lastevanemate üldkoosoleku järel toimuma pidanud pesaklasside arutelu otsustas hoolekogu viiruseohtu arvestades lükata edasi. Valmistame selle koostöös kooliga ette nii, et selle saab korraldada veebis. Aitäh, et oled kaasa mõtlemas!

Rõuge kooli hoolekogu

Esmaspäev 21.09
 Tüdrukute jalgpallivõistlus
 3.a ja 3.b klass ujumas
 15.30 õpilastel võimalik registreeruda tennise ja võrkpalli trenni, tereeningud hakkavad toimuma esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 15.30
Teisipäev 22.09
 Kuldse kaselehe kross 1.-4. klassi õpilastele
 Alustab džuudo trenn 12.45-14.25
 7. klassi loodusainete tasemetöö kolmapäev 23.09 maakonna murdmaajooksu võistlus
 4. klassi looduasinete tasemetöö
Neljapäev 24.09
 Pikapäevarühma õpetaja Katrin koolitusel neljapäeval ja reedel
 17.00 lastevanemate üldkoosolek
Reede 25.09
 Kell 11.15 elektrikatkestus, bussid koju kell 12.00, pikapäeva oodet ei pakuta
 1.-4. klassi õpilaste spordipäev

Tere, hea Rõuge koolipere!

Selleks korraks hakkab suvine koolivaheaeg läbi saama ja pilgud tuleb pöörata taas koolimaja poole. Loodetavasti olete terved ja teiega on kõik korras. Kevadel lõpetasime kooliaasta distantsõppel, nüüd ootame kõiki taas koolimajja.

Haridus- ja Teadusministeeriumi soovituse kohaselt algab kooliaasta ka Rõuge Põhikoolis võimalikult tavapäraselt. Viirus ei ole küll Eestist kuhugi kadunud, ega plaanigi seda vist lähiajal teha, seepärast kohandame ka õppetööd jooksvalt ning vajadustest lähtuvalt. Spetsialistide sõnade järgi peame õppima viirusega koos elama. Kindlasti saame omalt poolt kaasa aidata, et see ei leviks. Selleks tuleks vähimagi haiguskahtluse korral püsida kodus. Järgida tuleb head kätehügieeni (oluline on korralik kätepesu) ning vähendada lähikontaktide hulka. Rohkem, kui kunagi varem tuleb viibida värskes õhus.

Rõuge Põhikool püüab teha kõik võimaliku, et te ennast koolipäeva ajal meeldivalt ja turvaliselt tunneksite.

Kutsun üles ja julgustan kõiki taas koolimajja tulema ja tavapärase koolitööga alustama. Ootame kõiki õpilasi teisipäeval, 1.septembril kell 9.00 Rõuge koolimajja. Toetame ja aitame teineteist.

Toredat kooliaasta algust!

Toomas Raju