Eksamid ja tasemetööd

Riiklikud põhikooli lõpueksamid toimuvad 2019/2020. õppeaastal:

• eesti keel: 1. juunil 2020
  • matemaatika: 4. juunil 2020
  • valikeksam vene keeles, bioloogias, keemias, füüsikas, geograafias, ajaloos, ühiskonnaõpetuses või inglise või vene keeles võõrkeelena (kirjalik): 10. juunil 2020
  • valikeksam inglise või vene keeles võõrkeelena (suuline): 10.–11. juuni 2020.

Põhikooli lõpueksamid algavad kell 10.00. Eksamiks antakse aega kaks kuni kolm astronoomilist tundi. Võõrkeele lõpueksamid koosnevad kirjalikust ja suulisest osast, ülejäänud eksamid on kirjalikus vormis.

Riiklike põhikooli lõpueksamite ajad on antud haridus- ja teadusministri määrusega „Riigieksamite vormid ja ajad, ühtsete põhikooli lõpueksamite ning tasemetööde õppeained, vormid ja ajad 2019/2020. õppeaastal“.

Tasemetööd on testid, millega kaardistatakse õpilaste teadmisi esimeses ja teises kooliastmes õpitu kohta. Tasemetööd on madala panusega testid, mida ei hinnata ja mille eesmärk on olla abi- ja töövahendiks õpetajale õppetöö edasiseks korraldamiseks.

Loe tasemetööde kohta lisainfot Haridus- ja teadusministeeriumi kodulehelt.

Innove koostab järgmiseid tasemetöid.

Tasemetööd I kooliastme (1.–3. klassi) kohta:

• 3. klassi õpilastele matemaatika;
  • 3. klassi Eesti õppekeelega kooli õpilastele eesti keel;
  • 4. klassi õpilastele loodusõpetuse e-tasemetöö.

Tasemetööd II kooliastme (4.–6. klassi) kohta:

• 6. klassi õpilastele eesti keele e-tasemetöö;
  • 6. klassi õpilastele matemaatika e-tasemetöö;
  • 7. klassi õpilastele loodusõpetuse e-tasemetöö.

Tasemetööde korraldamist reguleerib Haridus- ja teadusministeeriumi määrus „Tasemetööde ning põhikooli ja gümnaasiumi lõpueksamite ettevalmistamise ja läbiviimise ning eksamitööde koostamise, hindamise ja säilitamise tingimused ja kord ning tasemetööde, ühtsete põhikooli lõpueksamite ja riigieksamite tulemuste analüüsimise tingimused ja kord”.

6htu.jpg